5 המלצות לאטרקציות בירושלים בקיץ למשפחות וחברים- חלק ב

You are currently viewing 5 המלצות לאטרקציות בירושלים בקיץ למשפחות וחברים- חלק ב
דנה סתוי כובשת את ירושלים ומטיילת בנחלת שבעה ליד מלון הרמוני בבירה

אוכל, קדימה אוכל!

איזה כיף שבא לכם ירושלים, אפשר לגמרי להבין למה?, יש לה היסטוריה מדהימה, לוק ייחודי שאין בכל ישראל, אנשים חמים, אטרקציות מעולות ובחלק הזה המסכם של המדריך לירושלים אשתף אתכם ב5 אטרקציות נוספות ואחרונות שיש לירושלים להציע לכם… ואם פספסתם את 5 האטרקציות הקודמות שכללו פסטיבל אוכל מקומי, אומגה במגדל דוד, תצפית בבית כנסת עתיק, וחווית תלבושות תנכית היסטרית, אז כנסו לכאן – 10 המלצות לאטרקציות בירושלים בקיץ למשפחות וחברים- חלק א

באתם רעבים?, מעולה, בואו לגלות איפה האוכל הכי טעים בירושלים?

6.סיורים ירושלים עם טויסט-

1.אמציה בלוך – סיור בעקבות בעלי מלאכה עתיקים בעיר העתיקה

ממליצה בחום על סיור בעקבות בעלי מלאכה בעיר העתיקה עם המדריך החייכן והמקסים, אמציה בלוך שיקח אתכם פנימה למעמקי השוק בעיר העתיקה לפגוש בעלי מלאכה מיוחדים במינם ובאופיהם.

אמציה בלוך הירושלמי מראה לנו את כל הטוב של העיר העתיקה עם המון סקרנות ואנרגיה טובה

תכירו דורות של בשלנים עם מתכון סודי לקבב ירושלמי ותשבו ב"ארומה" של לב השוק בה מקומיים מתכנסים לשתות קפה ולאכול מתוקים כמו כנאפה חמה וחלבה ועוד ונכד לצלם מיוחד במינו עם אוסף אדיר של ירושלים מלפני כמעט מאה שנה על כל תלאותיה ומלחמותיה ובעיקר אנשיה המיוחדים שבזכות עשייתו גם זכה לספר ולתהילה בעיר ובעולם.

וגם מפגש מרתק עם בילאל, סוחר בדים שמוכר גם לחסידים וגם לכמרים הנוצרים ומכיר את כל סוגי הבדים וסיפורי הבדים מאחוריהם. ולקינוח, תרימו רגלים ותשבו בין עצים בבריזה מקומית בחצר היפה של ההוספיס האוסטרי ותהנו מהשטרודל האסלי וקפה אוסטרי משובח ותרגישו שאתם במקום אחר כמו "אי בלב י-ם".

1.א.זום אין לבילאל אבו כלף, סוחר הבדים המפורסם בשוק – סיור בעלי מלאכה

מה המשותף לנוצרי, יהודי ומוסלמי?

סיפור הבדים הבא, וגם אחד המקומות המרתקים בסיור של אמציה בלוך, בשווקים של העיר העתיקה. התארחנו אצל בילאל אבו כלף, דור שלישי לסוחרי בדים שהמתין לנו בלבוש הולם והכניס אותנו לתוך סיפורי הבדים של החנות היפה שלו.

בילאל שיתף ולימד אותנו על הבדים ללא שעטנז שרוכשים ממנו החסידים והחרדים בירושלים, ואפילו האדמ"ורים והרב הראשי. וכיצד מבדלים צבעי הבד את המועדים החגיגים של הכמרים והנזירים, אילו טקסטורטות מיוחדות לובש האפיפיור ומתי הם נוהגים ללבוש אדום, לבן וסגול? (*פתרון-אדום למיסה ומסמל את הדם, וסגול לחג המולד (הייתי בטוחה שהאדום!:) ולבן לצומות ולאירועים מיוחדים…כמו כלה וחתן:)

בילאל אבו כלף- סוחר בדים מקצוען בעיר העתיקה בירושלים

בנוסף הראה לנו בדים יקרי ערך למוסלמים ולהאימאם, לדוגמא בד יחודי בהדפסיו המספר את סיפור הלחימה של צלאח א-דין וגם בדים משובצי קרט ואבנים מיוחדות שנחשבים איכותיים ויוקרתיים במיוחד בין הבדים בחנות.

הביקור היה מאיר עיניים ומלמד ממש על נקודת החיבור של המעורב הירושלמי האנושי בשגרה ובחיי היום יום של ירושלים. ובמקום מה שמבדיל בינינו, בילאל הראה לנו את המכנה המשותף. את הטוב המשותף, את היופי ואת המשמעות של סיפורי הבדים בשרשרת הדורות של כולנו.

ליצירת קשר – בילאל אבו כלף -סוחר בדים- שכונת מוריסתאן – מספר 164
טל 02-626171
8

ותודה לאמציה מ הירושלמי – סיורים קולינריים עם לב ונשמה בשוק מחנה יהודה על הנקודה המרתקת הזו בסיור מבין מספר רב של תחנות בדרך שהציגו בעלי מלאכה מיוחדים בירושלים. ותודה לבילאל היקר על האירוח הנעים והמלמד וגם על הקפה והכנסת האורחים הנעימה.

הסיור עם אמציה ירגיש לכם לכמה שעות מה זה מעורב ירושלמי אמיתי!

הירושלמי – סיורים קולינריים עם לב ונשמה בשוק מחנה יהודה – 0544931120


2.סיור עם יוסף שפיצר בעקבות האוכל היהודי בשכונות החרדיות של ירושלים

יצאנו לסיור קולינרי עם יוסף שפיצר, המדריך המקסים והידען, מחברתIsrael-2GO בעקבות האוכל היהודי בירושלים וחזרתי הביתה עם ירושלים בשקיות! קניתי קיגל ירושלמי, כבד קצוץ, חלה של ויזניץ', הרינג לשבת, צ'ולנט חם מהסירים ורוגעלך שוקולד!!! ועם כזה שופינג, תרגישו שבאמת הבאתם את הטעם של ירושלים עד הבית שלכם, ושאתם לגמרי עכשיו מוכנים לשעבאס שתכנס!:)

הסיור עם יוסף שפיצר אפשר לי להכנס לקודש הקודשים של החברה החרדית, למטבח שלה. ואם יש משהו חכם בכך ששמרנו את האטרקציה הזו לסוף הטיול בשעת אחר הצהרים של יום חמישי, זה אפשר לנו בעצם לעשות את כל הקניות המרוכזות באותו סיור ולחזור הביתה בשלל גדול מבלי שייהרס או יתחמם לנו בדרך.(מומלץ מאד לשמור לכם את האטרקציה הזו לסוף, הן מבחינת המבחר של האוכל המוכן של חמישי ושישיש והן מכינת הטריות כשזה מגיע הביתה!)

הסיור מפוזר בין השכונות החרדיות כאשר במרכז, שכונת גאולה המוכרת, והכניסה היא בקוד לבוש צנוע, כדי לכבד את התושבים ואת אורח חייהם. למי שמכיר ובקיא בהלכות, זה לגמרי ברור וזורם ללבוש חצאית וחולצה ארוכה ללא מחשוף, ולמי שפחות, כדי בעיקרון להתכסות ואפשר ללבוש שמלה עם שרוול ארוך וצעיף על המחשוף או מכנס וחולצה ארוכה ומקסימום לפרוש ולקשור כחצאית את הצעיף הארוך מעל המכנס, העיקר לנסות ולהשתלב כמו חוקר אנתרופולוגי שלא רוצה שהתצפית שלו תיהרס, אז תהפכו "לזבוב על הקיר" לכמה שעות טובות ותרוויחו חוויה שבאמת מחברת מגזרים.

הסיור בין הסמטאות יגלה לכם דברים שלא ציפתם, כמו אמנית שגרה בשכונה ומכינה מעין אומנות רחוב מבקבוקים ממחוזרים, התצוגה שהיא יצרה בגינה וברחוב מחוץ לדלת ביתה, הוא כמו מוזיאון של יצירות אומנות והמון הומור ומכיון שאנחנו לא משייכים למגזר הדתי את האומנות וההומור כשני סממנים מאפיינים אם לרגע נכליל חח, הפינה הזו היא אוצר בלב. כי היא מחברת בינינו ובינהם בקשר של יצירתיות, חשיבה מיוחדת וגם הערכה על הפן הקהילתי שדבר, מכך שהיא יוצרת להנאת כולם וללא תמורה. אומנות לעם.

ומעבר לכך, הסיפורים היפים של המדריך יוסיפו תבלינים על ההיסטוריה והאמונה המשתנה וגם על "הנכנסים לפרד"ס" והמקובלים  של אז ועל החיים עכשיו, ואני מודה שנהנתי מאד להכיר את הסיפורים הקטנים של השכונה וגם להכיר ולפגוש את בעלי המעדניות ובתי אוכל המוכן שאירחו אותנו באהבה, כיון ששם הרגשתי כמו בת בית ויכולתי באמת להתחבר לאנשים שעומלים לפרנסתם ויוצרים למחיאתם ולהרגיש את האווירה והטעם הטוב של גאולה.

ועל אף הכוונה הטובה, גם יתכן ותזכו לקריאות "שיקסע" והערות מילדים קטנים, כיון שבכל זאת קל להבחין שאנחנו לא שייכים. נסו לנהוג בסבלנות וללכת יחד כקבוצה ופחות להתפזר. כפי שיש קריאות ואנשים כאלה שפחות יאהבו שאתם שם, תגלו גם אנשים עם סבר פנים יפות וטובות שישוחחו איתכם, ויכבדו אתכם בביקורכם שם, יארחו אתכם מכל הלב ויספרו לכם על המאכלים האהובים עליהם ואף יגלו לכם את הסיפורים המקומיים שלהם ואת היופי והקהילתיות של השכונה. וזה רגע של קירוב ללבבות של ממש.

אל תפספסו את ההזדמנות למפגש אנושי חם, לשיחה כהוויתה עם תושבי השכונה, לחיוך, להקשבה לסיפורים של המדריך על האנשים של השכונה, ההבדלים בין הזרמים, החסידים והמתנגדים, וגם ההבדל בין הקיגל השונים וההרינג והחלות והרוגלעכים…יש שפע אדיר של אוכל יהודי שתגלו שם, והוא יפתח לכם תאבון רב ולא רק את הנקודה היהודית יחד עם הצ'ולנט החם.

לפרטים ויצירת קשר עם יוסף והמדריכים בחברת israel_2go_toursבסלולרי – 0537477785

אנחנו Israel-2GO, חברת תיירות ירושלמית ותיקה שמתמחה בסיורים במקומות הכי מיוחדים שיש לירושלים להציע.אנחנו מתמחים בהדרכות המשלבות חוויה, ידע וטעמים על ידי טובי המדריכים המומחים שלנו. כ-70 אלף משתתפים כבר יצאו איתנו לסיורים בפינות הקסומות של ירושלים. שמי יוסף שפייזר בן למשפחה ירושלמית מזה 5 דורות. אני מורה דרך בכיר מוסמך בעברית ובאנגלית, דוקטורנט במחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכאולוגיה באוניברסיטת בר אילן."

מתוך דף הפסיבוק של Israel-2GO

7.אוכל ירושלמי

1.פסטיבל אוטו אוכל – אוכל מוזיקה ואווירה ירושלמית שמשמחת לבב אנוש

תכירו את אוטו אוכל – אמפי בגיא 2021 פסטיבל קולינרי ירושלמי אדיר.

הכניסה חינם!

עלות המנות בין 25-35 ש"ח למנות שף

וישנם 8 פוד טראקס משתנים משבוע לשבוע המפוזרים בגיא עם מתחמי ישיבה ואווירה מעולה.

ימי הפעילות : שלישי, רביעי חמישי

כתבה על הפסטיבל מתוך אתר YNET

הפסטיבל פועל בכדי לעודד את המסעדנים הירושלמים מחד ומאידך כדי לאפשר לכל המוזמנים להנות ולטעום מאוכל גורמה ירושלמי איכותי, בעלות מסובסדת ונוחה לכיס והכל תחת אווירה פסטיבלית שמחה עם מוסיקה והופעות, הצגות והרבה גוד פוד.

וכל שבוע יש פוד טראקס (משאיות אוכל) שמציעות אוכל כשר ושאינו כשר, (הרוב כשר) , במקום יש מתחמי ישיבה מגוונים ומגניבים עם פופים ועמדות ישיבה וגם ספסלים ומחצלות להנאה, יש עמדת די גי מעולה שתרקיד אתכם בכיף עם מוסיקת עולם וגם להיטים ישראלים פה ושם. ויש גם הופעות במקום להנאת הקהל ומתחם עם הצגות מתחלפות לילדים ונוער ומתחמי משחק ובנית חץ וקשת אצל נגריה אמיתית במקום. ועוד הרבה הפתעות .

ניתן ואפילו מומלץ להכנס לכאן ולקנות באתר הפסטיבל כרטיסים למנות השונות, במקום לעמוד בתור. ובמתחם תמצאו מסעדות שף שכל שבוע מתחלפות, כדי לרענן וגם לחשוף עוד ועוד מטבחים ושפים ירושלמים, ולאפשר לכם את התירוץ להגיע לכאן שוב ושוב.

אז אם אתם קופצים לירושלים, אל תפספסו את האטרקציה המקומית הכיפית הזו,שממשיכה עד לספטמבר ולאורך כל החופש הגדול.


2.שטרודל וינאי בהוספיס האוסטרי- מלון ובית קפה

קפצנו יחד עם אמציה בלוך להנות משטרודל וינאי, כחלק מהסיור שלו ולהרגיש כמו באי ירוק בלב השוק הירושלמי בעיר העתיקה. ההרגשה כשעולים במעלה המדרגות אחרי שחוצים את הויה דולורוזה, כאילו עברנו למדינה אחרת באירופה, רק בלי דרכון ובדיקות ובידוד!

השטרודל המפורסם

ככה פשוט, נכנסנו לאוסטריה עם מוסיקת רקע וואלסית, ועם מבנים יפים וחדרים מרשימים ושונים בנוף הירושלמי, המותאמים לכנסים ולאירועים מעבר למלון עצמו שמארח קבוצות ובודדים. גם אם אינכם אורחי המקום, אפשר כמונו להגיע לבד או בקבוצה עם מדריך ולהנות מבית הקפה המרשים ומהמרפסת והגינה יפיפיה שלהם, שאם הייתי ירושלמית הייתי חומדת אותה!

ומגיעה במיוחד עם ספר או מחשב נייד (מושלם לנוודים דיגיטלים!!!) רק כדי לתפוס בה קצת נחת, להרגיש את הבריזה בין העצים ואת השקט מהעיר והשוק, ולהתכנס לשעה של כוס קפה אוסטרי אסלי ואיכותי מה שנקרא, ועוגת שטרודל אמיתית עם קצפת והכל ובעיקר לזמן איכות עם עצמי וחברות.

תודה לאמציה בלוך שקינח לנו את הסיור האדיר שלו בנקודה היפה הזאת.8. מסעדות ובתי קפה אהובים עלי בירושלים

נוקטורנו- בית קפה, הופעות וגלרית עיצוב

בגדול, זה בית של אומנות ועיצוב, של הוויה שכונתית חמה ומרגשת, של אוכל עם לב, של מוזיקה שמחברת בין אנשים, של יצירה חדשה, מקורית, ירושלמית. אפשר להגיד שזה "כסית" של ירושלים!

בעלי הבית, עמית וניצה, הם גם בן ואמא גאה וגם היסודות של הבית הזה, ויש ב"נוקטורנו" קוקטייל של מידות טובות. הוא משלב אכפתיות כלפי אומנות ואנשים במידה שווה, מנה גדושה של פירגון ליצירה חדשה וליוצרים חדשים וגם וותיקים כמובן, ומנה גדולה של עשייה בטוב וברע, קצת כמו מצפן שמניע קדימה…כן, גם בימי קורונה.

עמית הבעלים לקחת בר יין קטן ולילי ולהפוך אותו למתחם מרשים במיוחד המאגד גם בית קפה איכותי ושכונתי, גם קומת מעצבים שייקית ומקורית וגם גלריה ובמת מופעים אינטימית המעלה כמעט כל ערב את מיטב היוצרים והמוסיקאים של ישראל. אפשר לקרוא בהרחבה על פוסט מיוחד שכתבתי על נוקטורנו והביקור שלי בו גם כאן.

דנה סתוי הבלוגרית ועמית מנהל נוקטורנו

המוציא- מסעדת השף אבי לוי זוכה מסטאר שף ליד שוק מחנה יהודה

מסעדת "המוציא" של אבי לוי המוכשר -היא מסעדה אלג'יראית מרוקאית כשרה בהשגחת הרבנות ירושלים ההמוקמת ממש בסמוך לכניסה לשוק מחנה יהודה ותחנת הרכבת הקלה ומעבר לאווירה המעולה בה, והשוטים שאפשר להקפיץ בכיף עם הצוות, תמצאו גם מנות של אוכל ביתי אסלי משגע כמו שרמולה (דגים) ברוטב עסיסי, עראיס טלה , ממולאים , בולט , ארטישוק פרגית , ומעורב המוציא ועוד..בקיצור, תבואו רעבים!

רחל בשדרה- בית קפה וסנדוויצ'ריה מטורפת של רחל בן אלול המדהימה ממסטאר שף-

אני אלופה בלמגנט אלי סנדוויצים שווים! והסנדוויץ של "רחל בשדרה" הוא חוויה קולינרית מיוחדת במינה! עד לא מזמן כדי להנות מהמטעמים של Rachel רחל בשדרה , הייתם חייבים לעלות לירושלים, לקפוץ לשכונת רחביה ולגלות איך רחל מצליחה בקלות להתברג בראש הרשימה של "הסנדוויצ'ים השווים בישראל" כי יש לה טויסט בעלילה!

בסוד נספר שהיא עוטפת אותם בשקט בשקט בחמאה ודבש או טחינה גולמית ומצרפת המון מרכיבים טריים ושילובים שבכלל לא חשבתם עליהם!…וגורמת לנו להבין בכל ביס שיש סנדוויצ'ים בעולם ויש את הסנדוויץ שלה!

קפה קדוש-

מסעדה חלבית ובית קפה קונדיטוריה משנת 1967 וגם ה- פטיסרי המופאר של ירושלים ומקום עליה לרגל לא קטן!, במקום תמצאו תפריט ארוחות בוקר מגוון, וקפה מצוין כאשר גולת הכותרת הם המאפים האיכותיים של קרן ואיציק קדוש, בני זוג במציאות וגם בעסקים ובזכותכם אנו זוכים לביסים מקינוחים מפוארים כמו "הכלה מאיסטנבול", פריז בראסט, סנט אנורה ערמונים וקרמל ועוד ועוד..רק אני עוצרת כדי שלא תתחילו לרייר על הסלולרי!:)


מימוניס-

4 מנות שף בפיתה. בלי בשר, בלי דגים, ועם הרבה טעם. ממוקם מטר המשוק, והזדמנות אמיתית לאכול אוכל מצוין על טהרת הירקות שיש בו תבלינים, עניין וטעם של ירושלים בפיתה. אל תשכחו שאמרתי לכם!

לקרוא עוד על מימוניס וגם על מסעדות קטנות ואיכותיות נוספות מבית היוצר של ירושלים, מוזמנים להכנס לפוסט על הקולינריה הירושלמית שתיעדתי במהלך פסטיבל האור בבירה.

"תמצאו במימוניס מנות כמו פיתה עם קבב עדשים ואורז בר; פיתה עם שווארמה מבוססת כרובית עם בצל מקורמל; פיתה עם קרפצ'יו סלק – רצועות סלק דקות, בלסמי, קרמבל של אגוזים, גבינת פטה ועלי רוקט; ופיתה עם תבשיל של חומוס, פסטו, גרידת לימון וקרם פרש. כל פיתה מוגשת לצד סלט ירקות ועשבי תיבול מרענן ולקינוח מגישים פה מלבי מפורק עם פירות עונתיים."

מתוך מאקו

"עזורה" – אוכל ביתי על פתליות בשוק מחנה יהודה

אם לא ביקרת בעזורה, לא ביקרת במחנה יהודה!, זו המשוואה ומחנה יהודה שומרת על עזורה כמו פנינה בלב השוק, אפשר להגיע אליה דרך השוק העירקי. ולהתיישב במסעדת פועלים קטנה שבחלון הפנימי שלה תראו סירים על פתיליות כמו פעם ועם ריח של החיים!, ובין הסירים תגלו תבשיליי קובה חמוסטה, וקובה סלק, ועוד

ואת המנה האהובה עלי סופריטו ירושלמי עם בשר וגם מרקים וחומוס עם פיתות ובשרים ובסה"כ כדאי לכם לפתוח שם שולחן, להסתכל על הירושלמים הוותיקים משחקים שש-בש ומעשנים סיגריות ולרגע הזמן עוצר וירושלים במהות שלה מתגלה בבישול איטי וארוך.

הגראנד קפה – GRAND CAFE

מודה שהכרתי את האוכל שלהם דרך הפוד טראק בפסטיבל האוכל " אוטו אוכל" אבל ירושלמים מקומיים לגמרי מכירים ומהללים. אז הצצתי בנוסף בתפריט העשיר בסלטים, פסטות וארוחות בוקר שוות והמיקום החמים בלב בקעה, ככה שאפשר לגמרי להרגיש שזו עוד נקודה ששווה עצירה קולינרית.

"בליבה של שכונת בקעה הירושלמית, נפתח בשנת 2011 בית הקפה "גראנד קפה". אווירה אירופאית ולוק ניו-יורקי בהקפדה על כל פרט הביאו לשינוי משמעותי בתפיסת העיצוב של בתי הקפה בירושלים, והדבר בהחלט ניכר בסטייל של "גראנד קפה".בעוד שאולי תעדיפו לשבת בחוץ ולצפות בעוברי האורח, אם תיכנסו פנימה תמצאו אווירה עוטפת ונעימה, שילוב מקסים של פינות ישיבה מוקפדות, ובר מסוגנן עם דלפק שיש.

כמו כן, בגראנד קפה תוכלו להנות ממילוי מחדש של הקפה שלכם בעבור שישה שקלים בלבד, מה שבוודאי לא תוכלו לעשות בבתי הקפה באירופה. אך, הייחוד של גראנד קפה הינו בכך שהוא פונה לא רק אל הירושלמים/חובבי פריז, אלא גם אל כל ישראלי ממוצע; בתפריט הביסטרו של המקום ניתן פסטות, סלטים ושלל כריכים מיוחדים לצד מגוון ארוחות בוקר המוגשות לאורך כל היום. קונדיטוריה פרטית צרפתית מספקת למקום מאפים איכותיים, עוגות וקינוחים. כמו כן, במקום תמצאו גם חנות קטנה המציעה ריבות, עוגיות, יינות, חלות ולחמים מיוחדים לשבת"

מתוך דף הפיסבוק של הגראנד קפה
שרה הבעלים של הגרנד קפה ואני – חוויה ירושלמית והזדמנות להכיר פנים אל פנים

9.שופינג ירושלמי עד הבית-

סלסלאות פיקניק מתוצרת ירושלים והסביבה שניתן לרכוש במקום או להזמין עם משלוח עד הבית, אפילו לחו"ל, אם אתם ממש מתגעגעים לטחינה וחלבה!

1.ירושלים בקופסה- קופסא מירושלים לכל העולם!


בדרך כלל אנחנו עולים לירושלים כדי לאכול, אבל הפעם יש הזדמנות לקחת את כל הטוב של ירושלים, לשים בקופסה ולשלוח עד הבית שלך….אפילו למי שמתגעגע לאכול ירושלמי וגר בחו"ל!
הנה ההסבר מדף הפיסבוק של החברה:

"מדובר בשלל פינוקים טעימים משוק מחנה יהודה אליכם, לא משנה איפה אתם בעולם. החל מ: ₪650
חלבה מעולה, רבית שומר, שמן זית איכותי, לדר פירות יער, גרנולה טריה של יוסי מזרחי, זעתר בלאדי, סומק, מרציפן בעבודת יד, חליטות תה, ריבת תאנים, עוגיות מקומיות, שוקולדים מעולים, טחינה משומשום קלוי ועוד מליון מוצרים מקומיים מעולים.
תוכלו להזמין את החבילה אליכם הביתה, או לאהובים יקרים שנמצאים רחוק.


ניתן לצרף לקופסאות גלויה מעוצבת עם הברכה היפה שלכם, ללא תשלום נוסף.
תוך 2-14 ימי עסקים מיום ההזמנה, יגיע שליח אליכם הביתה וימסור לכם את החבילה המפנקת שהזמנתם עם הרבה אהבה מאיתנו.
מיועד לשליחה מחוץ לישראל (למשלוח פנים ארצי ראו את הקופסאות מעלה).


שימו לב: יתכנו תשלומי מכס ביעדים שונים בהתאם למשקלים ולתכולה. במקרה כזה, תשלומי המכס יחולו על הלקוח או על לפי הוראתו על הנמען."

מתוך הדף העסקי


2.קופסא מירושלים / BOX FROM JLM


מנוי אקסטרים למי שאוהב הפתעות ומכור לירושלים, כל חודש במשך שנה שלמה אתם תקבלו קופסא ארוזה יפה ובתוכה מוצרים והפתעות מירושלים בהתאם לנושא של החודש.
תכולת הקופסא יכולה להיות מכל תחום עניין או עיסוק- קולינריה, אופנה, אמנות וכו'.


תשלומי מכס, אם ישנם, יחולו על השולח (או לפי בקשתו על מקבל החבילה) , ויתכנו שינויים קלים בקופסאות, בהתאם למלאי בשוק. הקופסא יוצאת מירושלים כל חודש סביב ה10 לחודש, ותגיע לנקודת האיסוף הקרובה לביתכם בתוך 3-6 ימי עסקים. מנוי שנתי 2738 ש"ח
https://www.mamadiali.co.il/product/box-from-jlm/


תרגום לאנגלית:
A Box From Jerusalem to the whole world!
A plethora of tasty treats from the Mahane Yehuda Shuk (market), delivered to you, anywhere in the world.
Superb halva, fennel jam, quality olive oil, wild berry fruit leather, locally produced chocolate, fresh granola by Yossi Mizrachi, zaatar, sumac, arak by Golan’s Grandfather, handmade marzipan, tea infusions, tahini from roasted sesame seeds, and a million other wonderful local products.
Order for yourself or for a loved one who is far away.
Add a beautifully designed card with your own greeting, at no extra charge.

3‒6 business days after ordering, a messenger will arrive at your door with your box of treats and all our love.
*Picture is for proposal illustration only

3.שוקריה- מארזים וסלסלאות עם האוכל הכי טוב של מזרח ירושלים

והפעם…אני יודעת כמה אתם אוהבים בראנצ'ים ומארזי פיקניק ולכן…רציתי לשים זרקור על ארוחת בוקר ערבית שנקראת "פטור", מבית שוקרייה הירושלמית שמציעה חוויה קולינרית משער שכם והעיר העתיקה.

הנה התקציר שלהם ומוזמנים, לקרא, לרייר ולהזמין הביתה את כל הטוב של ירושלים במארז:

"ארוחת הבוקר שלנו נקראית "צבאח אל קישטה" שמשמעות הברכה היא- "בוקר של שמנת". בסיבובים היומיומיים שלנו בעיר העתיקה בחודשים האחרונים למדנו על ארוחת הבוקר הערבית, ראינו את צלחות הירקות החיים הצבעוניים, צלוחיות הלבנה והחומוס מתובלים בשמן זית ותבלינים והרחנו את ריחות המאפים הטריים.

אז החלטנו לארוז בשבילכם את הטריות הזו בתוך סלסלה ענקית ומדהימה! אברהם כבש לכבודכם סרדינים טריים בהדרים, הרכיב צנצנת משגעת של זיתים וג'בני מתובלים, הכין סלט אזוב טרי וצנוברים מלא בטעמים טריים וחדים. ואני, אפיתי לכם לחם עם זעתר קצח וחתיכות ג'בני, גלגלתי בצק בריוש עם מלא מלא בצל מקורמל וסומק בפנים.

מילאתי לחמניות קטנטנות בגבינה עם מלא סירופ דבש מעל. והרכבתי לכם מוזלי עשיר ומלא בכל טוב מהשוק. לכל זה הוספנו את ה"כאכ אל קודס" כי אי אפשר בלעדיו, כדורי פלאפל ענקיים, ביצים קשות שנאפות בלילות בתנורים החמים הכבויים מכל אפיות היום, חומוס מעולה ולבנה עם שמן זית וחריף. ולצד הכל סחטנו לכם מיץ תפוזים טרי טרי.""אז עם רוחות הסתיו המנשבות כבר בירושלים אנחנו מחכים לכם עם הסלסלאות עמוסות בכל הטוב הזה, עם מלא דברים חדשים לטעום. תודה רבה רבה על זה שאתם מאפשרים לנו להגשים את עצמנו כל חודש מחדש. "

מתוך דף הפייסבוק של שוקרייה

המארז הזה יחד עם מארזים נוספים מחכים לכם באתר שוקרייה

ד"א- גם השטיח היפיפה שבתמונה יכול להיות שלכם ביחד עם המארז.

פרטים באתר-https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=144290527386441&id=100981768383984


10. אתרים מומלצים למידע נוסף על ירושלים והסביבה

1.הקהילה של מלכת ירושלים, דנה חפצדי

דנה חפצדי היא בלוגרית ירושלמית מוכשרת ויקרה לליבי, שמאד מחוברת לחיים ולאנשים של הבירה והיא דואגת להניע גלגלים ולהביא אנשים מהחוץ אל הפנים כדי לגלות את העיר שלה מקרוב, ובזכות ההזמנה שלה זכינו ליומים מדהימים בבירה. ומי שמחפש המלצות ועידכונים שוטפים על מה שקורה בירושלים,מוזמן בחום לקבוצה שלה: זאת ירושלים – טיולים, מסלולים, טיפים, מסעדות ובילויים בירושלים

2. הרשת לפיתוח ירושלים ודף הפיסבוק והאינסטגרם של ITRAVELJERUSALEM

הרשות לפיתוח ירושלים – Jerusalem Development Authority שהזמינה אותנו בתשלום להתארח ולסקר את האטרקציות השונות בעיר, דואגת כל הזמן לעדכן ולקדם תכנים עבור העיר ותושביה וגם עבור כל מי שמגיע מחוץ לירושלים וסקרן לגלות בה כל פעם משהו חדש ואחר.

הרשות מפעילה את הדף iTravelJerusalem ובו שלל עידכונים בשפות שונות מהדברים הייחודיים שקורים בעיר ומאד מומלץ להעביר את הלינק גם לחברים ומשפחה בעולם שרוצים להרגיש קרוב לירושלים בחגים ובמיוחד בתקופת הקורונה מרגישים ממש רחוקים.

3.הבלוגספרה- קהילת בלוגריות הטיולים שאתם חייבים להכיר מקרוב!

בהמשך לקישורים ששזרתי בפוסט הקודם של " הטוריסטית" של מלי אברמוביץ, "IFAT TRAVEL" של יפעת כהן חן, "תלתלים" של הילה לוי, קבלו לקט לינקים שווה במיוחד של חברותי לסיור שהן בלוגריות נהדרות ומוכשרות בעיני לטיולים בארץ ובעולם ושאני לומדת מהם כל כך הרבה בדרך שלנו יחד.

דנה חפצדי מלכת ירושלים והקהילה המעולה שלה תוסיף לכם עוד מידע עסיסי על ירושלים הבירה

הן מסקרות במקביל בארץ ובעולם ומביאות הרבה ידע על טרנדים, על יעדים חמים, על דגשים והנחיות טיסה וקורונה וגם כמובן המון המלצות וכיף חיים, בין אם חופשה בסטייל ובין אם בטיול מעיינות בטבע, ובין אם טיול סולו עם עם הילדים והמשפחה, הכל הולך ובאמת שיש כאן מקום למצוא את מה שמדבר אליכם כשאתם יוצאים לחופשה.

עדי וויץמטיילים בכיפה, מיכל מנור " רואה עולם" , ליטל (טולה) ליכט באינסטגרם , מיכל הולצברג מהבלוג "צאו לדרך", הילה מור אלוןבאינסטגרם שילה בראון בקבוצת הטיולים " טיולים בסטייל ", תאיר פאר באינסטגרם, גלית ווינברג מבלוג הטיולים של גלית, אן הורוביץ לוי מ"הקבוצה למטייל בישראל- מדברים על טיולים, אטרקציות ומקומות לינה ", עינב בנדנה, רונית ינון באינסטגרם, ועוד

נבחרת הבלוגריות הכי מגניבה בארץ

ולקינוח, אם בא לכם לצאת קצת מירושלים, הנה רעיונות שאולי תאהבו…

1.אירועי הקיץ של חבל מודיעין

בא לכם לטייל מסביב לירושלים בחבל מודיעין הסמוך? לרכב על איזיריידריים בכרמים, לשבת בטוסקנה של המרכז בסדנת טעימות ופיקניק ביקב, רוצים לדעת איפה הפיצה הכי איטלקית ומדוברת בסביבה?, בא לכם לשבת בטבע בזריחה או בשקיעה עם כוס יין או בכלל לצאת לצלם אוויר ואווירה? כל זה מחכה לכם כאן בקישור על הטיולים שלי בחבל מודיעין עם קהילת אינסטגרם ישראל.

2. בר בהר- מסעדה ובית קפה בטבע עם התצפית הכי יפה להרי ירושלים

בנופי הרי יהודה, על צלע הר, בתוך חורשת אורנים ואלונים, בנקודת יציאה לטיולים מרתקים, שוכן לו ברבהר, כבר כבר 20 שנים. אם אתם תושבי האזור או באים מרחוק, בטיול משפחתי או אולי על דו גלגלי (מסלולים נפלאים באזור!), או שפשוט הגעתם בשביל האוכל – בטוח תהנו לבלות במקום ידידותי, עם אוכל כפרי, אוטנטי וצמחוני . במרכז המקום פועל טאבון אבן לוהט. המקום מותאם לאירוח קבוצות בתיאום מראש של עד 50 איש. בעונת החורף פתוחים כל יום 7:30-20:00

מתוך דף הפייסבוק של בר בהר

3.עין כרם-

בסמוך לירושלים מחכה לכם פנינה אמיתית, עין כרם הציורית בין ההרים והמנזרים , המוסקוביה ומעין מרים כל הסיבות לקפוץ לטייל בה עצמאית או באופן מודרך. בעין כרם תמצאו ים של מסעדות ובתי קפה איכותיים מ"כרמא", וה"ברסארי", וגם הבראנצים הסודים של עתליה עין מור שכרגע קפצה לחופשת קיץ במזרח כרתים ושם היא מעבירה סיורים קולינרים וגורמת לנו להתגעגע לעין כרם שלה ועוד

4. עוטף ירושלים-  

מאג'דה, עין רפא, שעות הפעילות בימים ו' 12:00-22:00 וביום שבת 11:30-16:00, 02-5797108,

מסעדת מומה, קריית ענבים

לה זומל- Les jumelles, המייסדים 1 בית נקופה, בימים א'-ה' 8:00-18:00, יום ו' 8:00-13:30, 02-9309991, כשרה למהדרין

מסעדת נאיה- מסעדת הרים אסייתית– בית נקופה, שעות הפעילות בימים א'-ה' 12:00-00:00, וביום שבת 19:00-00:00, 02-9900070, כשרה

המטבח של רמה, נטף, שעות הפעילות ביום ה' 19:00-00:00, יום ו' 9:30-15:30, יום שבת 12:00-17:00, 050-3700954

דרך הגפן, דרך הגפן 1 מושב בית זית, שעות הפעילות בימים א'-ה' 8:00-23:00, יום ו' 8:00-12:00 ושבת 19:00-23:00, 02-6502044, כשרה

פרטים נוספים בכתבה היפה הזו של וואלה אוכל


ולסיכום,

תודה שקראתם והקדשתם לתכנים שלי זמן איכות ומחשבה ובטוחה שיש לכם עכשיו דף תכנון מעולה לחופשה הבאה שלכם בירושלים והסביבה, רק להדפיס ולהזמין כרטיסים ואתם שם, לבד בכיף עם עצמכם או עם כל החברים והמשפחה.

אהבתם את הפוסט?, יצאתם לירושלים בעקבות ההמלצות שלי?, אל תתביישו לשתף אותי כאן ו"להרים", כדי שאדע שזה באמת משרת אתכם. אני משתדלת לסקר תכנים שיהיו לכם רלוונטים לקיץ ונוחים לכיס למשפחות ויחידים שבתקופה הזו ומול מגבלות הקורונה זה באמת קצת קשה ומאתגר למצוא אטרקציות קרובות ונוחות.

אז אם אהבתם, פרגנו איזו מילה טובה או שתפו ותזמינו לפה חברים, כדי שאדע שזה נותן ערך גם לכם בחזרה… וגם כמובן אומרים שפירגון תמיד טוב לעור הפנים!

דנה סתוי

ביקרתם כבר באינסטגרם שלי?, אם עדין לא, ממש כדי לכם! הצטרפו ל-3500 העוקבים שלי, שנהנים בכל יום מתוכן איכותי וזמין. ול- 4465 חברים בפיסבוק האישי ו ב " DANA TIME" הפייסבוק העסקי, הקליקו בקישורים ואתם בפנים.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. רחלה

    מרשים ביותר

    1. דנה סתוי

      תודה רבה ,איזה כיף שאהבת

כתיבת תגובה